A Magyar Jogász Egylettel és az Európai Közjogi Szervezettel (European Public Law Organization – EPLO) együttműködésben március 1-én indult útjára az az alkotmányjogi, illetve Európa-jogi kérdésekkel foglalkozó szakmai blog, amelyet témája és célkitűzései alapján az alapítók Constitutional Discourse néven hoztak létre. A kezdeményezés célja, hogy létrejöjjön egy közép-európai kérdéseket előtérbe helyező, ugyanakkor európai fókuszú alkotmányjogi szakmai blog, amely lehetőséget biztosít fiatal és tapasztalt kutatóknak egyaránt szakmai véleményük gyors megfogalmazására és közlésére. Ebben is igazodva a tudományos mainstreamhez, amelyben a nagy tekintélyű nemzetközi folyóiratok mellett egyre inkább átveszi a főszerepet a gyors, de megalapozott szakmai kommunikáció.
A Constitutional Discourse célja, hogy olyan független platformot testesítsen meg, amely lehetőséget biztosít az egymással egyetértő kutatók számára, hogy véleményüket, szakmai álláspontjukat kiegészítsék, tovább fejlesszék; az egyet nem értők számára színvonalas felületet kínálva a diskurzusra.
A Blog szerkesztősége, az Editorial Board, illetve az őket támogató Advisory Board várja azon kutatók 1000-2500 szó terjedelmű, szakmailag megalapozott írásait, akik kurrens európai, illetve alkotmányjogi kérdésekben kívánnak véleményt nyilvánítani.
A Constitutional Discourse a www.constitutionaldiscourse.com domain alatt érhető el, illetve megtalálható Facebookon, Twitteren és LinkedIn-en is.
A szerkesztőség a bejegyzéseket az info@constitutionaldiscourse.com e-mail címen várja.
A szerzői útmutató az alábbi linken keresztül érhető el.