A Magyar Jogász Egylet Elnökségének decemberi ülésén úgy döntött, hogy a Civilisztikai Tudományok Szakosztály alá tartozó Munkajogi Szakág a továbbiakban önállóan, Munkajogi és Szociális Jogi Szakosztályként működjék. Dr. Trócsányi László az ELTE ÁJK tanszékvezetőjét, Dr. Horváth Istvánt kérte fel, hogy a Magyar Jogász Egylet megszűnő Munkajogi Szakágának vezetése helyett a Munkajogi és Szociális Jogi Szakosztályának elnöki megbízatását vállalja el.
A döntés egyik kiemelt szakmai indoka, hogy a foglalkoztatási terület és ezen belül a munkajog nem klasszikus civilisztikai diszciplina. Az újonnan létrehozott Szakosztály – az előd Szakág profilját szélesítve – 2022-től olyan programokat szervez, amelyek a gyakorlat aktualitásai mellett az érintett kérdéskörök tudományos igényű bemutatására is fókuszálnak. Mindezzel egyrészt segíti a különböző jogászi hivatásokban dolgozókat napi munkájuk során, másrészt hozzájárul a meghatározó elméleti és szemléletbéli kérdések tisztásázáshoz. E programok annak a jelentős szakmai közönségnek is szólnak, amelynek tagjai nem jogászként alkalmazzák a munkajogot. Az újesztendő aktuálisan „tálcán kínál” egy, a jelen időbe érkező jogtörténeti témát is, ugyanis 30 éves a rendszerváltozás a munkajogi szabályozásban.
Hír forrása: https://www.ajk.elte.hu/content/horvath-istvan-lett-a-munkajogi-es-szocialis-jogi-szakosztaly-elnoke.t.5826