Az MJE havi „Stúdióbeszélgetéseiben” a joggyakorlatot, illetve a jogéletet érintő kérdésköröket vitatnak meg neves és kompetens jogászok.
Az első alkalom közös témája: Az egészségügyi válsághelyzet hatása a mindennapi jogéletre.
Hogyan költöztek a bírósági eljárások az online térbe? Hogyan alakultak az eljárási határidők a veszélyhelyzet idején, és ezek hogyan befolyásolják a pertartamot?
Mit is értünk veszélyhelyzeti jogalkotás alatt? Milyen enyhítést, könnyítést hozott a veszélyhelyzeti szabályozás a cégek fizetésképtelensége esetére?
Mi is pontosan a home office, mi a különbség az otthoni munkavégzés és a távmunka között? Hogyan csapódott le az otthoni munkavégzés elterjedése a jogi szabályozásban? Mennyire jelent ez meg valójában a munkaszerződésekben?
Válaszokat keresve dr. Dobrotka-Mayer Annamária moderátor három fő témakört érintett meghívott vendégeivel:
Dr. Benkő Imolát, az Országos Bírósági Hivatal Jogi Főosztályának főosztályvezetőjét, valamint dr. Péter Zoltánt, az Informatikai és Elektronikus Ügyintézési Főosztály főosztályvezetőjét a járvány időszaki bírósági működéséről kérdezte.
Majd a járvány és a magánjogi jogviszonyok vonatkozásait Dr. Zsombolyay Péter Zsombor, az Igazságügyi és Magánjogi Jogalkotásért Felelős Helyettes Államtitkárság főosztályvezetője részletezte.
Végül dr. Kozma Anna, ügyvéd, a koronavírus-járvány munkaügyi kérdéseket érintő hatásairól beszélt.
Az első „Stúdióbeszélgetések” hamarosan megtekinthetőek lesznek a honlapunkon.