A Magyar Jogász Egylet és az Alkotmánybíróság által már harmadik alkalommal megrendezett Magyar Jogi Könyvszalon a Magyar Ügyvédi Kamara Jogi Kultúráért díjában részesült. A Magyar Ügyvédi Kamara elnöksége évente egy alkalommal a Jogi Kultúráért díjat adományozza az elektronikus és írott médiában a jogi kultúra érdekében hosszabb időn át kiemelkedő tevékenységet folytató azon személynek vagy szervezetnek, aki hozzájárult a jogi tradíciók megőrzéséhez, a kulturált jogászi magatartás és nyelv fejlesztéséhez, a jogkeresők pontos jogi tájékoztatásához. Az elismerést Havasi Dezsőtől, a Magyar Ügyvédi Kamara elnökétől Trócsányi László, a Magyar Jogász Egylet elnöke megbízásából a Magyar Jogász Egylet képviseletében Dobrotka-Mayer Annamária, a rendezvény projekt menedzsere vette át. A rendezvény a kezdetektől a Magyar Jogász Egylet és az Alkotmánybíróság Magyar Jogi Könyvszalonért felelős közös Szervező Bizottsága szervezésében valósul meg, melynek tagjai a Magyar Jogász Egylet részéről Villám-Pethő Júlia, a Magyar Jogász Egylet titkára, Dobrotka-Mayer Annamária főszervező és Abai Bernadett projekt menedzser.
A Kúria dísztermében 2023. november 18-án tartott ünnepi ülésen elhangzott laudáció alábbiakban olvasható:
„A Magyar Jogász Egylet az Alkotmánybírósággal közösen hívta életre a Magyar Jogi Könyvszalon elnevezésű szakmai rendezvényt, amely először 2021.szeptember 18-án nyitotta meg kapuit a Károlyi─Csekonics-palotában, idén pedig már harmadik alkalommal töltötte meg a Károli Gáspár Református Egyetem impozáns épületét.
Trócsányi László, a Magyar Jogász Egylet elnöke párizsi nagykövetként ismerte meg a jogászokat tömörítő legnagyobb civil szervezet és az Alkotmánybíróság által ünnepélyes keretek között szervezett és nagy népszerűségnek örvendő jogi könyvszalont. Sulyok Tamás az Alkotmánybíróság elnökeként örömmel csatlakozott a kezdeményezéshez, így a Magyar Jogász Egylet és az Alkotmánybíróság francia mintára, hagyományteremtő szándékkal a szellemi gazdagodást, a szakmai és tudományos vitákat elősegítő fórumot kívánt létrehozni.
A Magyarországon eddig példa nélküli jogi könyvvásáron a Kárpát-medencében magyar nyelvű jogi könyvkiadással foglalkozó több, mint húsz kiadó vesz részt friss kiadványaival és könyvbemutatókkal. A program ezen kívül egész nap érdekes pódiumbeszélgetéseket kínál neves elméleti és gyakorló jogászokkal, az akadémiai szféra és a jogászi hivatásrendek képviselőivel. A Magyar Jogi Könyvszalon a szakmai programokon túl a jogász társadalom találkozására is lehetőséget teremt, és évről évre egyre több érdeklődőt vonz. A rendezvény megálmodói kezdettől fogva reménykedtek abban, hogy a Magyar Jogi Könyvszalon hozzájárul a magyar jogi kultúra gazdagításához és idővel majd annak részévé is válik.”